یسنا همه زندگی

قشنگترین دقایق

 

خدا " تو " را که می آفرید

 حواسش

 پرت آرزو های من بود !

 شدی همان آرزوی من ...!

[ شنبه 20 ارديبهشت 1393 ] [ 10:32 ] [ مامان یسنا ] [موضوع : ] [ ]
میوه ای که باعث یبوست در کودکان میشود


ادامه مطلب :

علاوه بر علل داخلي و جراحي، وراثت و ژنتيك نيز مي‌تواند از علل ايجاد يبوست در كودكان باشد.

واحد علوم پزشکی ایران، یبوست را در تمام سنین کودکی شایع ترین بیماری برشمرد و افزود: علاوه بر علل داخلی و جراحی، وراثت و ژنتیک نیز می تواند از علل ایجاد یبوست در کودکان باشد. در خانواده هایی که این مشکل بیشتر وجود دارد، احتمال ایجاد آن در کودکان نیز بیشتر خواهد بود.

وی در ادامه کاهش حرکت روده، برخی مشکلات جراحی چون زخم مقعد، خارج شدن مخاط روده از مقعد، جابجایی و تنگی مقعد را از دیگر عوامل منجر به این بیماری دانست و تاکید کرد: در کنار این عوامل مشکلات و عادات بد غذایی خانواده نیز بر این بیماری موثرند به طوری که مصرف برخی مواد غذایی یبوست زا همچون خوراندن زیاد موز به کودکان باعث ایجاد این مشکل می شود ضمن این که در برخی کودکان به علت تحرک زیاد، آب بدن خارج شده و با توجه به اینکه آب کافی در بدن جایگزین نمی شود، روده ها آب مدفوع را جذب کرده منجر به سفت شدن مدفوع می شوند که این مسئله خود باعث می شود کودک به علت درد در هنگام اجابت مزاج از این کار امتناع کرده و باعث سفت شدن مدفوع او و ایجاد زخم هنگام دفع شود و در نهایت بر شدت این بیماری افزوده می شود.

دکتر دلشاد در پایان به پزشکان توصیه کرد: لازم است در کودکانی که به علت یبوست مراجعه می کنند و یا شک به یبوست دارند، معاینه مقعد صورت گیرد که این عمل به تشخیص و درمان بیماری کمک شایانی می کند.
منبع : Isna.ir

گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی

[ دوشنبه 11 ارديبهشت 1391 ] [ 17:45 ] [ مامان یسنا ] [موضوع : ] [ ]